- oppdatert 01.05.2024 16:10

Chaga fra Gry Hammer

Dobbel ekstrakt laget Chaga/Kreftkjuke, en adaptogen soppp som vokser hovedsakelig på bjørketrær og har lang tradisjon i folkemedisinen.
Chaga, også kalt det sorte gullet, vokser på i Sibir, Kina, Nord-Amerika og i Skandinavia, og har vært kjent for sine immunstyrkende og inflammasjonsdempende egenskaper i mange tusen år.
Chaga går for å være en av de sterkeste antioksidantene i verden. Når man måler antioksidantkapasiteten (Orac verdien) til chaga, altså evnen til å nøytralisere frie radikaler, så ligger denne verdien på over hele 100.000! Til sammenlikning ligger kakao på 30.000 og gojibær på 25.000.
Inntak av antioksidanter er viktig for å opprettholde en normal immunfunksjon, spesielt i perioder med mye fysisk og psykisk stress.
I tillegg til antioksidanter er chaga rik på andre virkestoffer som betaglukaner og polysakkarider som blant annet er med på å aktivere immunforsvaret slik at det jobber mer effektivt mot uønskede inntrengere.



Kilde: gryhammer.no supershift.no

Flere nyheter